Loaderı Kapat
#HERYERDE

DÜNDEN BUGÜNE UĞURLULAR

1965 yılında Osman Nuri Uğurlu tarafından Uğurlu Kolektif Şirketi çatısı altında temelleri atılan şirketimiz, Uğurlular Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Güçlü finans yapısını, kalite ve iyi hizmet anlayışı ile birleştirmeyi hedefleyen Uğurlular, 25.200 iğlik ve günlük 20 ton üretim kapasiteli Ring yatırımıyla iplik sektörüne yönelmiş; 2007 yılında ihracat odaklı çalışmaya başlayarak yurt dışında da hızla büyüyen bir marka haline gelmiştir. 2014 yılında ise 8.100 rotor kapasiteli open-end yatırımı ile günlük üretim hacmini 60 tona çıkarmıştır.

 

Uğurlular Tekstil sürdürülebilir büyüme kapsamında ve her daim doğa dostu üretim hedefiyle ilerlemektedir. Bu kapsamda üretimde geri dönüştürülebilir materyal kullanımı ile karbon ayak izini azaltmakta, fabrika çatılarına ve sahaya yerleştirilen güneş enerjisi panelleri ile de elektrik ihtiyacının tamamını yeşil enerjiyle karşılamayı hedeflemektedir.

 

Uğurlular Tekstil yenilikçi düşünce ve yaratıcılık esaslı bir yaklaşımla, bilginin sınırlarını genişletecek özgür ortamlar oluşturmayı ve girişimcilik ruhunu desteklemektedir. Bu kapsamda, 2019 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylı Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanmasıyla üretimde yenilikçi yapısını güçlendirmiştir.

 

2022 yılında gerçekleştirilen 57.000 iğ kapasiteli ve Endüstri 4.0 endeksli kompakt tesis yatırımı ile günlük üretim hacmini 100 tona çıkaran Uğurlular Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün, 82.000 metrekarelik kapalı alanda 750 ‘den fazla personeli ve yarım asrı geçen tecrübesi ile tekstil sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer almaktadır.